چگونه پابجی رو روان اجرا کنیم
اگه از گوشی های قدیمی برای اجرای بازی محبوب پابجی موبایل استفاده میکنید ، حتما گاه و بی گاه شاهد لگ ها و یا مکث هایی در بازی شده اید. با این آموزش بازی PUBG بسیار روان اجرا خواهد شد.
برنامه gfx tool در گوگل پلی با کسب امتیاز 4.8 از 5 و با بیش از نیم میلیون دانلود به یکی از برنامه‌های محبوب برای بهبود اجرای بازی پابجی در موبایل تبدیل شده است.

برنامه GFX Tool که مختص سیستم عامل اندروید توسعه یافته است میزان فریم در ثانیه بازی پابجی را بهبود می‌دهد. البته لازم به ذکر است که این نرم‌ افزار تنها نرخ فریم در ثانیه را بهبود می‌بخشد و انتظار تغییر اساسی در بازی را نداشته باشید. این برنامه نیازی به روت بودن دستگاه ندارد اما در برخی موارد برای ایجاد این تغییر نیازمند دسترسی به روت دارد. در بیشتر نقشه‌ها، بازی PUBG Mobile هنوز بر روی نسخه 0.6 اجرا می‌شود و این برنامه نیز می‌تواند نرخ فریم در ثانیه را در این نسخه تغییر دهد.

در صورتی که از نسخه بازی خود مطمئن نیستید نسخه بازی در بالا سمت چپ در زمان اجرای بازی قابل مشاهده است. همچنین می‌توانید نسخه بازی را از طریق تنظیمات دستگاه مشاهده کنید. علاوه بر تنظیم fps بازی، این اپلیکیشن به شما امکانات دیگری نیز ارائه می‌کند که در زیر به ترتیب به هر کدام اشاره می‌شود.

تغییر رزولوشن بازی PUBG
امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند حداقل دارای صفحه نمایش 720p هستند و این در حالی است که برخی دیگر حداقل صفحه نمایش 1080p دارند. برخی دیگر مانند گوشی Honor 8 دارای صفحه Quad HD بوده که سبب می‌شود لگ‌های زیادی در بازی به وجود بیاید. نرم افزار GFX Tool به شما این امکان را می‌دهد که رزولوشن تصویر را در حالتی که بازی پابجی اجرا می شود تعیین کنید. روزولوشن پایین‌تر بهبود fps بازی را تضمین می‌کند و یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار است.

تغییر گرافیک بازی پابجی
در بازی PUBG Mobile به کاربران این امکان داده شده است که گرافیک بازی را تنظیم کنند اما برنامه GFX Tool امکاناتی دیگر را به بازیکنان عرضه می‌کند. در زمانی که قصد بهبود فریم در ثانیه بازی را دارید افزایش گرافیک بازی کاملا مخالف آن عمل خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است که گزینه‌‌های Smooth یا Smooth HD را انتخاب کنید.

قابلیت Anti-Aliasing
در برخی از بازی‌های پیش آمده که گوشه‌ها در بازی به صورت پیکسل پیکسل درآمده است. این اتفاق در تمامی تصاویر بازی رخ می‌دهد اما در گوشه‌ها به صورت آشکار قابل دیدن است. قابلیت Anti-Aliasing به کاربر این امکان را می‌دهد که پیکسل‌های به وجود آمده در بازی را محو کرده و آن‌ها را نرم‌تر کرده و تصاویر بهتری به بیننده به نمایش درآید. این قابلیت نیازمند قدرت بیشتری از پردازنده گرافیکی بوده و در نتیجه میزان fps را کاهش می‌دهد. برای ایجاد بهترین فریم در ثانیه ممکن، بهتر است که این قابلیت را در بازی غیرفعال کنید.

تغییر سبک ظاهری بازی
سبک بازی امکانی است که درون تنظیمات خود بازی PUBG نیز می‌توانید آن را تغییر دهید. این قسمت به عملکرد فریم در ثانیه مربوط نیست و بیشتر به تنظیمات زیبایی بازی ارتباط دارد.

تغییر سایه‌ها در بازی پابجی
فعال کردن سایه‌ها در بازی نیازمند قدرت بیشتری است زیرا بازی باید تصاویر متحرک بیشتری را پردازش کند. سایه‌ها می‌توانند زمانی سعی دارید به دشمنان نگاه کنید در حالی که سعی می‌کنید این کار را مخفیانه انجام دهید مفید هستند. البته این قابلیت در گوشی‌های هوشمند نسبت به کامپیوتر عملکرد قابل توجه‌ای ندارد و غیر فعال کردن آن می‌تواند در افزایش نرخ فریم در ثانیه موثر باشد.

قابلیت Vulkan
این قابلیت به گرافیک‌های دو بعدی و سه بعدی مربوط می‌شود که Vulkan API معرفی شده در اندروید 7 را پردازش می‌کند. انتخاب نوع Vulkan به بهبود نرخ فریم در ثانیه کمک می‌کند اما این قابلیت تنها بر روی اندروید‌های 7 به بالا امکان پذیر است. برای سایر کاربران، OpenGL 2.0 می‌تواند راه گشا باشد.

در نهایت کافی است برای اجرای بازی PUBG در موبایل بدون لگ، تنظیمات نرم افزار را مطابق شکل‌های زیر انجام دهید. همانطور که بیان شد در اندرویدهای بالاتر از 7، تنظیمات API را بر روی Vulkan و برای اندرویدهای زیر 7، بر روی OpenGL 2.0 قرار دهید.

تنظیمات بازی برای اندروید 7
برنامه جی اف ایکس تول


تنظیمات بازی پابجی برای اندروید کمتر از 7
چگونه پابجی رو روان اجرا کنیم

آموزشی / موبایل sepahna 34 884 بازدید 0 نظر پرینت
  • +3

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :