کانال ما در تلگرام
اختراع كلاه ایمنی مجهز به كیسه هوا در موتور

کلاهی برای محافظت از سر

یه ابتکار خلاقانه از دو دانشجوی سوئدی که نوعی کیسه هوا رو واسه موتورسواران طراحی کردن .

که در مواقعه ای که اصلا بهش نیازی نیست بصورت پنهان توی کلاه جاسازی شده و تو مواقع تصادف خود به خود عمل می کنه، هر گونه حركت غیرعادی باعث تحریك مكانیزم این دستگاه و تورم كیسه هوا به شكل یك كلاه در كسری از ثانیه شده كه سر و گردن كاربر را كاملا می‌پوشاند تا زمانی كه موتور سوار با زمین برخورد كند، سر وی كاملا توسط پوشش نایلونی ضد آسفالت این دستگاه حفظ شده است.این كیسه هوا قادر به جذب شوک و فشار برای چند ثانیه است كه به معنی مقاومت آن در برابر ضربات احتمالی به سر كاربر تا پیش از خالی شدن آن است.
«آنا هاوپت» و «ترس آلستین»، طراحان این كلاه ایمنی، رویكرد خود را برای صنعت ایمنی كاملا جدید خوانده‌اند.
آنها طراحی‌های كلاههای ایمنی سخت قدیمی را كنار گذاشته و كلاهی ساخته‌اند كه نه تنها در زمان غیر ضروری كاملا نامرئی بوده، بلكه طبق مد روز نیز بوده و جوانان را به استفاده از آن ترغیب می‌كند.دولت سوئد اخیرا استفاده از كلاه ایمنی را برای موتورسواران زیر 15 سال اجباری كرده و قصد دارد این قانون را برای بزرگسالان نیز اعمال كند.
این كیسه هوا از حسگرهای شتاب‌سنج و ژیروسكوپ برخوردار بوده كه بر حركات غیرعادی موتورسوار در زمان تصادف تمركز دارند. سپس به ارسال علامت به بخش بادكننده برای تورم كیسه هوا می‌پردازند.
این تورم توسط یك بادكننده گاز سرد كوچك در روی یقه در پشت موتورسوار اتفاق افتاده كه از هلیوم برای تورم سریع دستگاه استفاده می‌كند.
پس از استفاده از این كیسه‌ها می‌توان آن را برای بازیابی به شركت فرستاده و كلاه جدید را دریافت كرد.
این طراحی كاملا قانونی بوده و توسط دولت سوئد به عنوان یك ابزار ایمنی تائید شده است.

0
نام:*
ایمیل:


جستجو در سایت
برند مورد علاقه شما
تقویم سایت
<    «  مرداد 1399  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031