کانال ما در تلگرام
این خوراکی از مواد مخدر هم اعتیاد آورتر است
این خوراکی از مواد مخدر هم اعتیاد آورتر است

یافته های تازه نشان می دهند، اثر اعتیاد آوری قند بسیار بیشتر از هروئین است. یشکر به شکل طبیعی غنی از مواد معدنی و ویتامین‌ها است و در مقابل شکر تصفیه شده عاری از تمام مواد مغذی می‌باشد. قند به سرعت از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود و قند خون بالا می‌رود و به همان نسبت هم سریع افت می‌کند. با چند روز مصرف مداوم، بدن به لحاظ فیزیکی به سرعت وابسته می‌شود و توقف آن بسیار دشوار است.اعتیاد به شیرینی همچون اعتیاد به الکل و نیکوتین، بدن را وابسته می‌کند؛ به طوری که حتی اگر مقدار جزئی از شیرینی مصرفی روزانه کم شود، فرد انرژی خود را از دست می‌دهد و احساس ضعف می‌کند.


در حالی که دانشمندان دانشگاه بروکسل نسبت به خطر افزایش وزن و دور کمر، به علت مصرف بیش از اندازه مواد غذایی چرب، هشدار می‌دهند، مقادیر بالای قند در غلات و ماست می‌توانند در دراز مدت سبب بروز بیماری های گوناگون شوند.


مواد غذایی که دارای مقادیر بالای قند تصفیه شده هستند، خطر ابتلا به دیابت را افزایش داده، روند پیری را تسهیل کرده و با کاهش سطح انرژی، منجر به بروز چاقی فرد می‌شوند. تأثیر مخرب قند بر هورمون های بدن را می توان در افزایش چشمگیر تعداد افراد چاق، مبتلایان به دیابت و سندرم متابولیک و بیماران قلبی مشاهده کرد.
پژوهشگران، میزان وابستگی افراد به قند را مانند وابستگی فرد معتاد به مواد مخدر تشبیه کرده و اثرات اعتیادآور مصرف شکر را بیش از هروئین و کوکائین اعلام کرده اند. هر گرم مواد قندی 4 کیلوکالری انرژی تولید می‌کند و در بسیاری از مطالعات مصرف زیاد قند و شکر با افزایش شیوع بعضی از سرطان‌ها مرتبط شناخته شده است
0
نام:*
ایمیل:


جستجو در سایت
برند مورد علاقه شما
تقویم سایت
<    «  خرداد 1399  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31