قفل کردن سیم کارت آیفون برای امنیت بیشتر

قفل کردن سیم کارت آیفون باعث افزایش لایه امنیتی می شود . این بدین معنی است که اگر کسی به آیفون شما دسترسی داشت نمی تواند از آن برای تماس , پیام و یا دسترسی به اطلاعات شما استفاده کند .
قفل کردن سیم کارت تلفن یک مفهوم جدیدی نیست . این عمل یک ویژگی امنیتی پایه است که بر روی اکثر تلفن ها موجود است . بعد از فعال کردن آن تلفن شما بعد از هر بار راه اندازی از شما یک کد ویژه را می خواهد و بدون آن شما قادر به برقراری تماس , پیام و ... نخواهید بود . یک قفل سیم کارت باعث نمی شود که اگر گوشی شما دزدیده شد سیم کارت فعلی شما با یک سیم کارت دیگر تعویض نشود . اما مشکلی نیست . حداقل میدانید که از تلفن شما و اطلاعات با ارزش شما استفاده ای نمی شود .

فزایش لایه امنیتی

این را هم مد نظر قرار دهید که خیلی از کاربران آیفون نمی دانند که سیم کارت گوشی آن ها می تواند  قفل شود .

برای قفل سیم کارت آیفون خود در مرحله اول قسمت Settings را باز کرده و بر روی گزینه Phone ضربه بزنید .

در مرحله بعد , بر روی گزینه SIM PIN ضربه بزنید تا به این ویژگی دسترسی پیدا کنید .

در مرحله بعد , بر روی گزینه SIM PIN ضربه بزنید تا به این ویژگی دسترسی پیدا کنید .

در مرحله بعد مجدد بر روی گزینه SIM PIN ضربه وارد کنید تا آن را فعال کنید .

 

سیم کارت خریداری شده شما توسط اپراتور با یک PIN پیش فرض تنظیم شده است که بر روی خشاب سیم کارت درج شده است . اگر کد PIN خود را به هر دلیلی گم کرده اید می توانید با تماس به سرویس ارائه دهنده سیم کارت از آن ها راهنمایی بخواهید . فقط مطمئن شوید که PIN کد سیم کارت خود را به اشتباه و یا به صورت حدسی وارد نکنید برای این که بعد از سه بار تلاش ناموفق سیم کارت شما از کار می افتد و یا به اصطلاح می سوزد .
در کادر مربوطه پین کد پیش فرض سیم کارت خود را وارد کنید .

زمانیکه شما کد پیش فرض را درست  وارد کردید . SIM PIN شما به حالت فعال در می آید . حال شما باید این کد را به کد دلخواه خود تغییر دهید . ( مطمئنا نمی خواهید که این کد همان کد پیش فرض باشد ) .

بر روی گزینه  Change PIN ضربه بزنید .

حال شما باید مجدد کد PIN پیش فرض اولیه را ( که در مرحله قبل وارد کردید ) را وارد کنید . بعد شما پین کد جدید را وارد و برای تصدیق آن یکبار دیگر پین کد جدید را وارد کنید .

در مرحله بعد گوشی خود را restart کنید . شما باید پیغامی مبنی بر قفل بودن سیم کارت دریافت کنید .اگر شما در این مرحله بر روی گزینه OK ضربه بزنید سیم کارت شما موقت از دسترس خارج می شود تا زمانیکه مجدد از شما بخواهد که قفل آن را باز کنید  . اگر بر روی گزینه Unlock ضربه بزنید شما می توانید با وارد کردن پین کد قفل سیم کارت را باز نمایید .

 

این نکته را توجه داشته باشید شما تنها سه مرتبه می توانید برای وارد کردن پین کد تلاش کنید اگر هر سه مرتبه را اشتباه وارد کنید سیم کارت شما به طور کل از شبکه خارج می شود و یا به اصطلاح می سوزد . مطمئن شوید پین کدی را انتخاب کنید که بتوانید آن را به خاطر بسپارید در غیر این صورت پس از راه اندازی مجدد گوشی به مشکل بر خواهید خورد .
طبیعتا اضافه کردن پین کد سیم کارت یک لایه امنیتی دیگر را بر روی گوشی قرار می دهد  . اگر می خواهید که صفحه نمایش خود را قفل کنید می توانید یک کد دیگر را برای این کار در نظر بگیرید . انجام این گونه اقدامات امنیتی اطلاعات شما را از خطر از دست رفتن محافظت می کند .

آموزشی / موبایل sepahna 2112 بازدید 0 نظر پرینت
  • +4

دیدگاه خود را ثبت کنید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :